Dzūkų Tankų #Legendos. Kim Ronningstad

Nors komandos treneris – neatsiejama klubo dalis, tačiau ne su visais iš jų Dzūkų Tankai užmegzdavo šiltus santykius. Šįsyk iš geriausios pusės ir gana nemažo Alytaus „Dainavos“ trenerių sąrašo galime išskirti niekada DT nepamiršusį atgimimo sezono strategą Virginijų Sinkevičių bei sunkiausiais laikais komandą valdžiusį sanmarinietį Marco Ragini. Tačiau tai, ką pademonstravo praėjusio sezono treneris Kim Ronningstad iš Norvegijos – Dzūkų Tankų atmintyse išliks amžiams.

Skeptiškai dėl patirties trūkumo vertintas jaunas strategas iš ne pačiomis giliausiomis futbolo tradijomis pasižyminčios Norvegijos nustebino jau pirmųjų treniruočių metu, kuriose apsilankė ir Dzūkų Tankai. Savą treniravimo metodiką primetęs Kimas nustebino visus moderniomis treniruotėmis, kai iš beveik nulinių resursų išspausdavo daugiau nei maksimumą.

Skirtingą nuo savo šalies gyventojų temperamentą norvegas pademonstravo pirmosiose praėjusio sezono rungtynėse Mažeikiuose. Tąkart gausiai į bene tolimiausią išvyką Lietuvoje atvykę Dzūkų Tankai iškart atkreipė stratego dėmesį, ko pasekoje, buvome užvesti mačui pačio stratego emocingu priėjimu prie mūsų sektoriaus. Tai tapo tradicija ir būdavo atliekama prieš beveik kiekvieno mačo pradžią.

Taip, komanda medalių ir kvietimo į A lygą neiškovojo, tačiau mes buvome tikri, jog žaidėjai aikštėje futbolininkai tinkamai gina savo klubo spalvas ir kovoja iki paskutiniųjų. Tas atsidavimas, atmosfera ir emocijos buvo daugiau nei medaliai, tai buvo Kimo indėlis.

DFK bendruomenę sustiprinęs treneris į istoriją įėjo ir netikėtu poelgiu rungtynėse su „Kupiškiu“. Savo žaidėjus gynęs ir iš aikštės pašalintas Kimas keliavo ne į rūbinę, kaip būtų įprasta eiliniam komandos strategui, tačiau pasuko į mūsų sektorių. Drąsiai prie mūsų kuriamo palaikymo prisijungęs norvegas ne tik palaikė savo treniruojamus futbolininkus, bet ir sudalyvavo pergalingame pyroshow.

Galima tik liūdėti, kad nepavyko išsaugoti taip Alytų ir miesto futbolininkus pamilusio trenerio. Kimas per vieną sezoną padovanojo tiek emocijų, kad amžiams išliktų visų DFK fanų galvose.

TAKK, KIM!