2018 metų vasaros fančempe – bronzos medaliai

Nors į fanų futbolo turnyrą susirinko mažiausiai komandų per visą jo istoriją, emocijų netrūko, o jas dalyviai vėsino prie pat aikštės telkšančiame ežere.

Birželio 9 dieną, šeštadienį Veisiejuose buvo sužaistas tradicinis aktyviausiųjų Lietuvos futbolo klubų fanų vasaros turnyras.
Šį kartą renginys gausimu nepasižymėjo. Jame dalyvavo vos penkios komandos. Tai – mažiausias fanų turnyre dalyvavusių komandų skaičius per visą netrumpą jo istoriją.
Pirmas fanų čempionatu vadinamas turnyras buvo sužaistas 1995-aisiais. Jis vyksta du kartus per metus – žiemą ir vasarą. Šio šeštadienio turnyras – jau 43-ias.

Žiemą žaidžiamas salės futbolas, vasarą fanai rungiasi 7 prieš 7.

Tiesa pastaraisiais metais dėl nedidelio vasaros turnyro populiarumo, svarstoma ar ne verta jo atsisakyti.
Siekiant labiau patraukti žmones vasaros turnyras nuo pernai vyksta ne kurios nors komandos namų aikštėje, o ežerų apsuptame pietvakarių Dzūkijos miestelyje Veisiejuose. Ežeras tenai – keli žingsniai nuo futbolo aikštės ir karštą dieną gali atsivėsinti tada, kai nežaidžia tavo komanda.
Prie turnyro rengimo nemažai prisideda Veisiejų seniūnas Zenonas Sabaliauskas. Jis pats yra didelis futbolo gerbėjas, ne tik besirūpinantis nuo 1972 metų nepertraukiamai kurio nors lygio šalies pirmenybėse dalyvaujančia vietos „Dainavos“ komanda, bet ir visada besistengiantis stadionuose palaikyti Lietuvos futbolo rinktinę. Net ir išvykų rungtynėse.
Šeštadienį penkios komandos sužaidė vieno rato rungtynes, per kurias išsiaiškino, kas verti rungtis didžiajame finale ir dėl trečiosios vietos.

Mažajame finale Alytaus „Dainavos“ aistruoliai „Dzūkų tankai“ 4:0 įveikė „Sūduvos sakalus“ iš Marijampolės.

2018-06-09